LAGUNA BALOS – RAJ W GRECJI

Witam na blogu kulinarnym i podróżniczym FOOD AND TRAVELS

LAGUNA BALOS – RAJ W GRECJI

Wakacyjne marzenia często prowadzą nas do pięknych i egzotycznych miejsc na ziemi. Jednym z takich magicznych miejsc jest malownicza rajska plaża na Laguna Balos, położona na zachodnim wybrzeżu Krety w Grecji. Ponieważ moja miłość do podróży i kulinariów skłoniła mnie do odkrycia tego miejsca pełnego piękna postanowiłem je opisać w każdym detalu. Więc poznajcie tę niesamowitą plażę pełną słonecznego blasku i niebiańskiej błękitnej wody.

JAK DOTARŁEM NA RAJSKĄ PLAŻĘ LAGUNA BALOS W GRECJI

Wycieczka na Lagunę Balos była zorganizowana przez biuro podróży podczas wakacyjnego wyjazdu do Grecji. Była to dodatkowo płatna opcja zwiedzania wyspy zaproponowana na miejscu podczas spotkania z Rezydentem w kwocie jedynych 50 euro od osoby. Ze względu na atrakcyjność oferty było warto się skusić. Wycieczka składała się z dwóch części. Pierwsza to wspomniana Laguna Balos a druga to wyspa Gramvousa z piękną twierdzą, o której napisze w osobnym artykule.

PODRÓŻ Z NAJPIĘKNIEJSZYCH SNÓW

Podróż na Lagunę Balos będę długo wspominał w moich najpiękniejszych snach. Wraz z innymi podróżnikami wsiadłem na statek i ruszyliśmy w nieodkryte tajemnice niebieskiej wody i uroków greckiego nieba. Kiedy pierwszy raz spojrzałem na otaczające mnie góry skaliste, zostałem porwany do innego świata. Te majestatyczne, stromo wznoszące się masywy, zarysowane na tle błękitnego nieba, wywołały we mnie uczucie zadziwienia i respektu. Były one jak strażnicy Laguny ochraniający jej piękno i podziwiając ją z wysokości. Ich szczyty dotykały obłoków, jakby pragnęły dotknąć nieba, a ich kamienne formacje zdawały się ukrywać dawne opowieści i legendy.

Laguna Balos - Rajska Plaża w Grecji
Blog Podróżniczy FoodAndTravels.eu

PODRÓŻ STATKIEM PO MORZU

Statek pływał powoli po morskich falach, podążając śladami historii, które wibrowały w powietrzu. W takt monotonnego rytmu fal, moje serce zbliżało się do tego magicznego miejsca, w którym niebo spotykało się z morzem. Aura Morza Śródziemnego była nasycona energią i tajemnicą, jakby samo odczuwało radość, że zostałem wybrany, aby je odkryć.

NIESAMOWITE EMOCJE

Kiedy wreszcie dotarliśmy na miejsce moje serce zadrżało przez chwilę. Tam, gdzie niebo stykało się z wodą, rozciągał się obrazek zapierający dech w piersiach. Morski błękit przenikał przez moje zmysły, wzbudzając w nich pragnienie i zachwyt. Ta niesamowita, czysta woda była jak klejnot, w który nie mogłem się napatrzeć. Skały, sterczące z morza, zdawały się podążać za przepływającymi falami, tańcząc w harmonii z ruchem Morza Śródziemnego. Zanurzając moje stopy w miękkim piasku, poczułem, jak całe moje ciało odpręża się i ożywa. Promienie słońca delikatnie muskały moją skórę, sprawiając, że czułem się jakby cały świat odmłodzony i pełen nadziei. Słoneczne promienie odbijały się od wody, tworząc błyszczące refleksy, które przywoływały obrazek nieba na ziemi.

OAZA SPOKOJU I WEWNĘTRZNEJ HARMONII

W tej oazie spokoju, gdzie czas wydawał się stanąć w miejscu, odczuwałem harmonię i równowagę. Cisza była moją towarzyszką, a jedynym dźwiękiem, który dosięgał moje uszy, był szum fal, które masowały brzegi laguny. Odczuwałem spokój i wewnętrzną harmonię, jakby natura sama przytulała mnie w swoje ramiona. Przez cały dzień byłem zagubiony w tym morskim raju, a moje emocje malowały obrazy, których nie można opisać słowami. Przyroda na Lagunie Balos, ze swoim magicznym pięknem i majestatycznymi górami, przebudziła we mnie uczucie skromności i wdzięczności. W mojej duszy zakiełkowała miłość do natury, a na moich wargach gościł uśmiech spełnienia.

LAGUNA TO PIĘKNY I MAGICZNY ŚWIAT

Podróże są nie tylko odkrywaniem nowych miejsc, ale także odkrywaniem samego siebie. Wycieczka na Lagunę Balos była dla mnie podróżą do wnętrza mojej duszy, gdzie dotknąłem transcendencji i doznałem niezwykłych doznań. To miejsce, to przestrzeń, która przypomniała mi, jak piękny i magiczny jest nasz świat. Było to doświadczenie, które na zawsze pozostanie we mnie, obok wspomnień o Lagunie Balos, jednym z najwspanialszych miejsc, jakie kiedykolwiek miałem przyjemność odkrywać.

WIDOK ZAPIERAJĄCY DECH W PIERSIACH

Gdy po raz pierwszy stanąłem na brzegu Laguny Balos, zapierający dech w piersiach widok wzbudził we mnie niewyobrażalne emocje. Jego wyjątkowość polega na tym, że to miejsce dosłownie wygląda jak oaza na ziemi. W otoczeniu skalistych formacji, które dają wrażenie nierealnego krajobrazu, ląd i morze splatają się w niezwykły sposób. Rzadko można spotkać coś równie spektakularnego i magicznego. Co jeszcze bardziej mnie zachwyciło, to czystość wody w lagunie. Błękitna tonacja wody była tak czysta i przejrzysta, że można było dostrzec każdy kamień na dnie. Było to idealne miejsce do kąpieli i nurkowania. Pływanie w tej krystalicznej wodzie było niezwykle relaksujące i uspokajające. Słońce odbijające się od wody sprawiało, że cała laguna lśniła i migotała, tworząc niesamowity efekt wizualny. Nie da się ukryć, że Laguna Balos to miejsce przyjazne dzieciom a ich pobytu na rajskiej plaży bardzo długo nie zapomną.

NIESPOTYKANY RÓŻOWY PIASEK – LAGUNA BALOS – RAJ W GRECJI

Spacerując po plaży Balos, przekroczyłem granice znanego świata i wkroczyłem do krainy niesamowitości. Moje zmysły porwały się na spotkanie z rzadkim i niezwykłym różowym piaskiem, który wydawał się pochodzić z innej galaktyki. To był odcisk natury, stworzony z niewyobrażalnej siły fal morskich, która młóciła muszle skorupiaków, krusząc je na drobne kawałki. Najpierw moje stopy dotknęły tego subtelnego dywanu różu a potem poczułem, że jestem częścią czegoś niezwykłego.

Piasek, jak drobne klejnoty, przemykał mi przez palce, dając uczucie delikatności i równocześnie mocy. Każdy krok, jaki stawiałem na tej plaży, było jak tańczenie na strunach przyrody. Kusząca aura różu rozpalała moje zmysły i przyciągała moje spojrzenie. Zastanawiałem się, jak wiele historii kryje się w tym różowym piasku. Jak wiele podróży zatopionych w falach i jak wiele marzeń zwiędło na skorupkach muszli. Były one świadkami przygód i tęsknot, które kiedyś były ważne dla tych, którzy przemierzali te plaże. Teraz, to ja byłem tu, gotowy by wziąć udział w tym tańcu z naturą.

PIĘKNE I NIEBEZPIECZNE MORSKIE SKAŁY

Kiedy oddałem się falom, poczułem jak każde uderzenie przypomina mi o skali i potędze morza. To był akt zaufania i oddania się, gdy morska woda obejmowała mnie swoją niewidzialną mocą wśród niebezpiecznych ostrych skał. Delikatnie wychylały się nad błękitną powierzchnię wody i kusząco wołały, bym szedł w ich kierunku. Piękne i zdradliwe ostre krawędzie miały w sobie coś niepowtarzalnego. Doświadczeni nurkowie byli doskonale przygotowani do obcowania z dziką przyrodą. Wyposażeni w profesjonalne obuwie chroniące przez skaleczeniami okiełznali niebezpieczeństwo i świadomie ruszali po przygodę. W tym miejscu dobre rady dla amatorów niebiańskich morskich kąpieli i wędrówek są bardzo cenne.

WSKAZÓWKI I SPOSTRZEŻENIA
  • Wchodź do wody w klapkach takich jak na basen, aby nie pokaleczyć stóp o ostre skały.
  • Na rejs statkiem i wędrówkę ze statku na plażę ubierz pełne buty. Były osoby w klapkach japonkach, które już po wyjściu ze statku pocięły stopy o ostre krawędzie tych pięknych skał. W takich sytuacjach przyklejenie plastra na ranę nie spowodowało, że wędrówka była przyjemna. Jedna z pań mocno rozcięła pietę, że ledwo szła i ktoś ją prowadził pod rękę. Nikt by nie chciał tak przeżywać przygody na lagunie. Wniosek jest taki, że należy mieć ze sobą opatrunek w razie konieczności.
  • Na lagunie wieje wiatr więc jeżeli podróżujesz z dziećmi zaopatrz się w opaski na uszy. Palące słońce jest mało odczuwalne z powodu wspomnianego wiatru więc wysmarowanie się grubą warstwą kremu do opalania z filtrem 50 jest jak najbardziej wskazane.
  • Zabierz ze sobą koc, parasol plażowy i duży zapas wody. Mało kto myśli o tym, że statek może mieć awarię i na kolejny transport trzeba będzie długo czekać. Należy zatem zabezpieczyć się i zabrać w butelkowaną wodę pitną dla wszystkich członków podróży.

ROŚLINNOŚĆ LAGUNY

Niezwykle ciekawą rzeczą, którą ujrzałem były rośliny rosnące na lagunie. Było widać, iż wiatr wiejący nieustannie z jednego kierunku spowodował, że rosły pochylone na bok. Niektóre krzewy były na prawdę duże i przypominały rozłożony namiot plażowy, pod którym można się schować przed wiatrem i palącym słońcem.

PODSUMOWANIE PODRÓŻY

Podczas podróży na Kretę poczułem się jak w raju. To magiczne miejsce oczarowało mnie swoim niepowtarzalnym urokiem i aromatem kuchni kreteńskiej. To doświadczenie z pewnością zainspirowało mnie jako Szefa Kuchni do eksperymentowania z lokalnymi smakami jak i wprowadzenia ich do mojej własnej kuchni. Grecja i Kreta na zawsze pozostaną w moim sercu jako niezapomniana kulinarna i podróżnicza przygoda. Więcej o podróży do Grecji przeczytasz w innych wpisach na moim blogu https://foodandtravels.eu/podroze-szefa-kuchni/

FOTO I VIDEO Z PODRÓŻY- Rajska Plaża Laguna Balos

LAGUNA BALOS – RAJ W GRECJI

VIDEO Z PODRÓŻY – LAGUNA BALOS – RAJ W GRECJI

https://www.youtube.com/shorts/skh12sC0MNM