DEKORACJE Z PORA

Dziś chciałbym podzielić się z Wami moimi ulubionymi sposobami na przygotowanie ciekawych i prostych dekoracji potraw z pora. Por to warzywo, które często jest niedoceniane, a przecież może być nie tylko smaczne, ale także piękne. Zainspirujcie się i spróbujcie swoich sił w tworzeniu dekoracji, które upiększą Wasze domowe potrawy!

DEKORACJE Z PORA – SPOSOBY PRZYGOTOWANIA

Najpierw jemy oczami a dopiero potem ustami dlatego należy zadbać o pięknie udekorowany talerz. Por wygląda rewelacyjnie i pobudza zmysły zachęcając do jedzenia. Oto kilka sposobów na przygotowanie dekoracji:

SPOSÓB PIERWSZY – LISTKI

  1. Natnij krawędzie zielonej części pora uważając, aby nie przeciąć środkowej części liścia.
  2. Wycięte elementy dekoracyjne pora umieść w pojemniku z zimna wodą i odstaw na co najmniej kilka godzin do lodówki, aby nacięte krawędzie się rozłożyły i wyglądały bardziej efektownie.
  3. Sposoby nacinania są widoczne na zdjęciach:

Dekoracje z Pora FOOD AND TRAVELS foodeandtravels.eu Blog Kulinarny i Podróżniczy Szefa Kuchni

Dekoracje z Pora FOOD AND TRAVELS foodeandtravels.eu Blog Kulinarny i Podróżniczy Szefa Kuchni

https://www.youtube.com/shorts/28OK6fVPgOM

SPOSÓB DRUGI – KWIAT Z PORA

  1. Aby go przygotować wykorzystaj dolną część pora – tą z korzeniem. Utnij łodygę ok 8 – 10 cm od dołu. Oczyścić z korzenia lecz nie ucinając go do końca, aby łączył wszystko w całość.
  2. Następnie postaw pionowo pora na desce do krojenia i nacinaj go co 0,5 cm w paski a potem odwrócić o 90 stopni i raz jeszcze wykonać podobne nacięcia w przeciwna stronę tworząc kratkę.
  3. Kolejnym etapem jest delikatne naginanie pora na zewnątrz za pomocą nożyka, aby kwiat był rozłożysty.
  4. Gotowy kwiat powinien leżeć kilka godzin w wodzie w lodówce korzeniem do góry lekko dociśnięty, aby się bardziej otworzył.
  5. Fotografie przedstawiają kolejne kroki przygotowania:

Dekoracje z Pora FOOD AND TRAVELS foodeandtravels.eu Blog Kulinarny i Podróżniczy Szefa Kuchni

https://www.youtube.com/watch?v=XywmciOozrA&t=70s

WIZUALNA UCZTA – DEKORACJE Z PORA

Pamiętajcie, że jedzenie to nie tylko smak, ale także wizualna uczta. Wykorzystując pora jako dekorację potraw, możecie przekształcić zwykłe dania w prawdziwe dzieła sztuki kulinarnej. Niech Wasza kreatywność i pasja do gotowania rozbudzą się, a Wasze potrawy zyskają nie tylko pyszny smak, ale także niezapomniany wygląd. Z pewnością zachwycicie swoich gości i stworzycie niezapomniane doświadczenia kulinarne. Smacznego!

https://www.youtube.com/shorts/t3bsd-x8Cm4

ŚWIAT KULINARNYCH DEKORACJI

Nasze życie jest pełne wyjątkowych chwil, a jedzenie jest jednym z najważniejszych elementów, które te chwile wyjątkowymi czynią. Dlatego też zachęcamy Was do odkrywania świata kulinarnych dekoracji i podzielenia się swoimi kulinarnymi arcydziełami z bliskimi. Niech Wasza kuchnia stanie się miejscem tworzenia niesamowitych doświadczeń zarówno smakowych, jak i wizualnych. Smacznego gotowania

https://www.youtube.com/watch?v=TQBxOqMvefQ&t=2s

WIĘCEJ POMYSŁÓW NA DEKORACJE

Zapraszam Was drodzy czytelnicy do zapoznania się z innymi sposobami przygotowania dekoracji potraw z warzyw i owoców. Wraz z innymi kucharzami, z którymi miałem przyjemność współpracować potrafiliśmy przygotować prawdziwe dzieła sztuki. Niektóre są naprawdę niesamowite. Część z nich możesz obejrzeć lub samodzielnie przygotować korzystając z porad, które zamieściłem na blogu w zakładce DEKORACJE POTRAW https://foodandtravels.eu/dekoracje-potraw/. Znajdziesz masę zdjęć oraz filmów poświęconych przygotowaniom dekoracji. Z biegiem czasu będę dodawał coraz więcej nowych sposobów więc zaglądaj tu częściej.

DEKORACJE POTRAW – Galeria Video

https://foodandtravels.eu/dekoracje-potraw-galeria-video/

DEKORACJE POTRAW – Foto Galeria

https://foodandtravels.eu/dekoracje-potraw-foto-galeria/

INSTAGRAM SZEFA KUCHNI

https://www.instagram.com/food_and_travels.eu/

PRZYKŁADY WYKORZYSTANIA PORA JAKO DEKORACJI

KANAŁ YOUTUBE SZEFA KUCHNI

https://www.youtube.com/@FoodAndTravels_eu