MINI KANAPKI

Witam na blogu kulinarnym i podróżniczym FOOD AND TRAVELS

KOLOROWE MINI KANAPKI NA BOGATO

Powinny być przygotowane „na bogato” – smacznie i kolorowo (dekoracyjnie). Na bułkę lub bagietkę należy układać dużo produktów, aby kanapki były soczyste i różnorodne, posmarowane grubą warstwą majonezu lub twarożku. Należy używać wielu połączeń pasujących do siebie składników. Kanapki nie mogą być płaskie. Wyższe kanapki są prestiżowe dlatego należy układać produkty na stosie i przekłuć je od góry wykałaczką (ozdobną lub zwykłą). Najlepiej jest zwijać wędlinę oraz ser żółty w rulonik układając na samej górze kanapki. Można używać gałązek koperku, natki pietruszki czy bazylii do dekoracji. Kanapki układać na czarnych talerzach, dużych prostokątnych półmiskach lub na szklanych kloszach, bądź innych dekoracyjnych naczyniach.

Mini Kanapki FoodAndTravels.eu
Blog Kulinarny i Podróżniczy Szefa kuchni

RÓŻNE RODZAJE PIECZYWA

Jako pieczywa możesz użyć różnego rodzaju bułek, rogalików, ciemnych lub pszennych chlebów chrupiących świeżo pieczonych, które są łatwo dostępne w marketach. Są również dostępne pieczywa mrożone lub pakowane vacum do samodzielnego pieczenia w piekarniku – polecam te rozwiązanie, gdyż od ręki w każdej chwili mamy dostępne ciepłe świeże i chrupiące pieczywko. Możesz wykorzystać chleb bezglutenowy jeżeli zaprosisz osobę z dietą bezglutenową.

Mini Kanapki FoodAndTravels.eu
Blog Kulinarny i Podróżniczy Szefa kuchni

Pamiętaj, że rodzaj pieczywa, którego użyjesz, może wpłynąć na ostateczny smak i konsystencję Twoich mini kanapek. Dlatego eksperymentuj i dostosuj rodzaj pieczywa do konkretnych farszy i smaków, jakie chcesz osiągnąć. Tworzenie kolorowych mini kanapek na różnych rodzajach pieczywa to nie tylko wyjątkowe doświadczenie kulinarne, ale także sposób na zaskoczenie Twoich gości podczas imprez i przyjęć.

UDANA IMPREZA

Niech twoja impreza zyska wyjątkowy smak dzięki tym kolorowym mini kanapkom. Poświęć trochę czasu na ich przygotowanie, bo efekt na pewno Ci to wynagrodzi. Zachęcam Cię do eksperymentowania z różnymi składnikami i podzielenia się pomysłami na moim blogu kulinarnym w komentarzach. Pamiętaj, że jedzenie to nie tylko kwestia smaku, ale także prezentacji. Zatem baw się kształtami i kolorami, aby zachwycić gości od pierwszego spojrzenia na kolorowe cudne kanapeczki.

Mini Kanapki FoodAndTravels.eu
Blog Kulinarny i Podróżniczy Szefa kuchni

PIĘKNE I EFEKTOWNE

Pamiętajcie, że przy tworzeniu kolorowych mini kanapek ogranicza Was tylko wyobraźnia. Kombinujcie smaki i kolory, eksperymentujcie z różnymi dodatkami, takimi jak pesto, oliwki czy orzechy. To Wasza okazja do stworzenia przekąsek, które będą nie tylko pyszne, ale także piękne i efektowne.

Mini Kanapki FoodAndTravels.eu
Blog Kulinarny i Podróżniczy Szefa kuchni

MINI KANAPKI WEGETARIAŃSKIE

Nie wolno zapomnieć o osobach, które nie jedzą produktów mięsnych. Koniecznie należy uszanować wolną wolę wegetarian i również dla nich przygotować smaczne kanapeczki. Zasada jest taka, że robimy pół wegetariańskich oraz pół z szyneczką.

Mini Kanapki FoodAndTravels.eu
Blog Kulinarny i Podróżniczy Szefa kuchni

Smacznego i udanej imprezy!

ZDJĘCIA MINI KANAPEK

SPRAWDŹ MÓJ INSTAGRAM SZEFA KUCHNI

https://www.instagram.com/food_and_travels.eu/

WIĘCEJ MOICH PRZEPISÓW

KORECZKI Z TORTILLI

https://foodandtravels.eu/koreczki-z-tortilli/

ZUPA CEBULOWA NA SKRZYDEŁKACH

https://foodandtravels.eu/zupa-cebulowa-na-skrzydelkach/

PRZECZYTYTAJ CIEKAWE WPISY SZEFA KUCHNI

JAK JEŚĆ ZDROWO

https://foodandtravels.eu/jak-jesc-zdrowo/